Blog
Chcesz wiedzieć jak przygotować roszczenia, w taki sposób, aby od razu przejść do merytorycznej dyskusji? Brakuje Ci argumentów i źródeł, które możesz przywołać? Tracisz czas szukając informacji w internecie i w kółko trafiasz na te same treści powielane w różnych portalach?
A gdyby istniało miejsce, gdzie znajdziesz całą listę pomocnych źródeł w danej sprawie, to czy by Cię to zainteresowało?
Ten blog powstał jako odpowiedź na nadmiar informacji. Nie znajdziesz tu zajawek ani buzzwordów, ale praktyczne przewodniki pomagające odnaleźć się w gąszczu informacji o roszczeniach.
Wykonawco! Zamawiający! Oto instrukcja krok po kroku, jak skorzystać z kalkulatora GUS dla dróg!
Dwa miesiące temu opublikowałem instrukcję korzystania z kalkulatora waloryzacji GUS dla kontraktów budowlanych z koszykiem dla różnych inwestycji budowlanych według typu obiektu….
Wykonawco! Przeczytaj co zrobić z przeszkodami w realizacji robót budowlanych! Ściągnij wzór powiadomienia, dostosuj i wysyłaj, zamiast tracić czas!
Pracujesz na budowie nie od dziś i dobrze wiesz jak to zwykle wygląda. Przejmujesz dokumentację, teren budowy, rozpoczynasz realizację. Zwykle, jeszcze zanim realizacja na dobre się…
Wykonawco! Oto 4 błędy, które na pewno zrujnują Twoją relację z inwestorem i okradną z należnych Ci pieniędzy… (oraz konkretne sposoby, żeby tego uniknąć).
Scenariusz zazwyczaj wygląda tak: Inwestor zatrudnia Inżyniera, żeby zadbał o budowę. Inżynier widzi, że sytuacja w terenie wygląda inaczej niż w planach. Zgodnie ze swoją wiedzą…
Wykonawco! Zamawiający! Oto instrukcja krok po kroku, jak skorzystać z nowego kalkulatora GUS!
Od listopada 2019 r. na stronach GUS były opublikowane cztery kalkulatory: dla obiektów budowlanych i budownictwa ogółem, dla kontraktów drogowych; dla kontraktów kolejowych oraz dla…
Koszty sporu budowlanego. Przeczytaj, żeby sprawdzić, czy jesteś gotowy podjąć to ryzyko.
Poważnie zastanawiałem się nad wyzwaniami, z jakimi mierzysz się realizując roboty budowlane, i jest toprawdziwe wyzwanie. Nieprzewidywalne warunki pogodowe, opóźnienia, niedobór wykwalifikowanej siły…
Szykuje Ci się spór w branży budowlanej? Nie musisz iść do sądu!
Czy wiesz, że rozwiązanie sporu w Polsce trwa 685 dni? Pokażę Ci 3 alternatywy dla sądu, żeby rozwiązać swój spór szybciej.